iQOO Z9, 1.5K OLED ekranla gelecek

iQOO, Z serisine yeni bir akıllı telefon modeli eklemeye hazırlanıyor ve bu model iQOO Z9 olarak adlandırılıyor. Bu cihaz hakkında daha önce bazı raporlar yayımlamıştık ve şimdi, tanınmış bir duyumcu, Z9 5G’nin ekran özelliklerini açıkladı. Gelin, bu özelliklere bir göz atalım.

iQOO Z9’un OLED ekran paneli bulunacak ve bu ekran 1.5K çözünürlük sunacak. Geçen hafta iQOO Z9 5G, I2302 model numarası ile Bluetooth SIG sertifikasında görüldü. Bu listeleme aynı zamanda Bluetooth 5.3 bağlantı desteğini de teyit etti. Sertifikadaki bilgiler, cihazın lansmanının yakın olduğunu işaret ediyor.

iQOO Z9, 1.5K OLED ekranla gelecek

Ocak 2024’ün sonlarında yayımlanan başka bir rapor ise iQOO Z9’un yonga seti detaylarını ortaya çıkardı. Çin versiyonunun MediaTek Dimensity 8300 SoC ile donatılması bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, bu akıllı telefon iQOO Z8’in doğrudan halefi olacak ve Z8, Eylül 2023’te Dimensity 8200 çipi ile piyasaya sürülmüştü.

Z8, 5,000mAh kapasiteli büyük bir pil ile güçlendirilmişti ancak Z9, daha yüksek bir kapasite sunabilir. Z9’da diğer özelliklerde de iyileştirmeler bekleyebiliriz. Z8, 120W hızlı şarj desteği sunmuştu ki bu özellik muhtemelen yeni modelde de yer alacaktır. Arka kısmında 64 megapiksel çift kamera kurulumu bulunan Z8’in bu özelliğinin Z9’da güncellenebileceği düşünülüyor. Ancak bu bilgiler henüz spekülasyon aşamasında olduğundan, şimdilik bu haberleri biraz temkinli karşılamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir