Usta Analist: Bu 3 Altcoin Büyük Hamlelere Hazırlanıyor!

Kripto para piyasası yeni haftaya kırmızı renkte başladı. Bununla birlikte genel piyasa havasından ayrışanlar da yok değil. Popüler kripto analisti Ali Martinez, 3 altcoin projesinin büyük hamlelere hazır olduğunu söylüyor. Buna göre, lider altcoin’in 2.600 doları aşması durumunda, 3.400 dolara doğru bir koşu yapabileceğini öngörüyor. Ayrıca analist, DOGE ve SUSHI için umutlu. Teknik analist Victor Olanrewaju, bu 3 tokenin teknik resmine bakıyor.

Lider altcoin için hedefte 3.400 dolar var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni haftaya temkinli bir başlangıç yaptı. Lider kripto Bitcoin günlük grafiğinde yatay bir seyir izlerken lider altcoin hafif artışla işlem görüyor. Bununla birlikte, analist Ali Martinez’e göre Ethereum’un 3.400 dolara büyük bir hamle yapabileceğini tahmin ediyor. Haftalık grafiği kullanan Martinez, ETH’nin yükselen bir üçgenden çıktığını söylüyor. Ayrıca kısa vadeli oynaklığın ralliyi durdurmayacağını belirtiyor.

Son zamanlarda ETH 3.000 dolara ulaşma işaretleri gösteriyor. Örneğin, kripto para birimi geçen hafta 2.700 dolara kadar yükseldikten sonra reddedilerek 2.600 doların altına geriledi. Yazı sırasında Bollinger Bantları (BB) analistin oynaklığın yüksek olduğu yönündeki görüşünü doğruluyor. 4 saatlik grafik de altcoin fiyatının toparlanmaya hazır olabileceğini gösterdi.

Bunun nedeni, BB’nin alt bandının 2.496 dolara dokunması ve altcoin’in aşırı satıldığını düşündürmesiydi. Fiyat 2.515 dolara ulaştığında alım baskısı artarsa, ETH’nin ilk hedef olarak 3.000 doları görmesi mümkün. Bununla birlikte, ETH’nin bunu başarması için önce 2.600 dolarlık direnci yenmesi gerekecek. RSI 50,00 orta noktasının üzerine çıkmak üzere. Eğer bu gerçekleşirse, ETH’nin 3.400 dolara doğru olası bir rallisini teyit edebilir.

ETH 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) de listede

Dogecoin için Martinez, Tom DeMark (TD) Sequential’ın altcoin fiyatını 0,1 dolara çıkarabilecek bir satın alma sinyali verdiğini belirtiyor. Paylaşımına dayanarak, analist 3 günlük grafiği değerlendiriyor. Bu bağlamda, DOGE için 0,074 dolarlık desteğin koşunun anahtarı olduğunu belirtiyor.

Yukarıdaki grafikten gelen sinyaller, düşüş eğiliminin 0,08 dolar civarında tükendiğini gösteriyor. 4 saatlik grafik, analistin 0,074 dolarlık desteğin kriptonun potansiyel yükselişi için çok önemli olduğu tahminini doğruluyor. Örneğin, aynı destek, DOGE’nin 22 Kasım 2023 ile aynı yılın 6 Aralık tarihleri arasında 0,1 dolara yükselmesini etkileyen şeydi.

Bununla birlikte, Dogecoin’in bu noktada bir tür dirençle karşılaşabileceğini ve bunun da daha yüksek bir trend izlemesini zorlaştırabileceğini belirtmek önemli. Ayrıca MACD, düşüş momentumunun hala mevcut olmasına rağmen azaldığını gösterdi. Eğer 12 günlük EMA (mavi) 26 günlük EMA’nın (turuncu) üzerine çıkarsa, momentum yükseliş tarafına geçecektir. Ayrıca, Chaikin Para Akışı (CMF) pozitif bölgede. CMF negatif bölgeye düşmekten kaçınırsa, altcoin fiyatının potansiyel artışı teyit edilebilir.

DOGE 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Son altcoin: SushiSwap (SUSHI)

Ali Martinez, SushiSwap’in durumunun biraz farklı olduğunu belirtiyor. IntoTheBlock’un verilerine bakan analist, SUSHI sahiplerinin %82’sinin su altında olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, projeyi perde arkasında devam eden gelişimi için alkışlıyor.

Fiyat hareketi açısından Martinez, SUSHI’nin değerinin düşük olduğunu söylüyor. Yazı sırasında altcoin fiyatı 1,08 dolar seviyelerinde. Ancak, ilginç olan kısım, son 90 günde %96 oranında artması. 4 saatlik SUSHI grafiği, söz konusu fiyat artışının yaygın bir kâr alımına yol açtığını gösteriyor. Sonuç olarak, fiyat 8 Ocak’ta aşağı düştü. Aroon göstergesi de token üzerinde çok fazla düşüş baskısı olduğunu ortaya koyuyor. Aroon Down (mavi) %92,86 ile çok daha yüksek. Ancak, bu göstergenin durumu bir satın alma fırsatı sunabilir. Bununla birlikte, bu boğalar için kolay olmayacaktır.

SUSHI 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu gerçekleşirse, SUSHI’nin Aralık 2023’te olduğu gibi %30’luk bir artış kaydetmesi mümkün. Altcoin kısa vadede 1,30 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğu için traderların radarına alması mantıklı.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmalarını yapmalarını öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir