Özel’den Hatay Açıklaması: Hatay’ı AKP Emanet Edeceğime Lütfü Savaş’a Emanet Ederim!

CHP lideri Özgür Özel, CHP’nin en çok sıkıntı yaşadığı Hatay’da neden ve nasıl “Lütfü Savaş’la devam” kararı aldıklarına dair soruları yanıtladı.

CHP lideri Özel, “Hatay’ı AK Parti yerine Lütfü Savaş’a emanet etmeyi tercih ederim” ifadelerini kullandı.

Seçimde hezimete uğramaları durumunda genel başkanlık değişimi talebi olacağı iddiasına karşı endişeli olmadığı gözlemlenen Özel, aksine 15 Nisan’da Filistin’e gideceğini belirterek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında iddialı bir ana muhalefet partisi lideri olduğu yönündeki görüşü pekiştireceğini savundu.

“HATAY’I AKP’YE EMANET EDECEĞİME LÜTFÜ SAVAŞ’A EMANET EDERİM”

“Lütfü Bey hiç ihtiyaç yokken döndü; ‘Bu süreçte beni herkes çok üzdü ama benim kadar üzülen ikinci bir kişi sizi gördüm. Teşekkür ederim. Ben 1 Nisan’da size buraya bizzat gelip teşekkür edeceğim. Borcumu ödeyeceğim’ dedi.

Ben kazandığımız takdirde herhangi bir risk görmüyorum. Lütfü Bey, bu seçimi kazanırsa çok ciddi bir siyasi başarı elde etmiş olacak. Kaybederse anlaşılır bir sonuçtu. Ama şu anda kazanmaya yakın bir
noktadayız. 1 Nisan’dan sonrasına bir sürpriz olmaz. Bir de ben 1 Nisan günü Hatay’ı AKP’ye emanet edeceğime Lütfü Savaş’a emanet etmeyi tercih ederim.”

“LÜTFÜ BEY HİÇ İHTİYAÇ YOKKEN DÖNDÜ”

Özel, Lütfü Savaş seçimi kazanıp CHP’den ayrılması durumunda ne yapacağını da cevapladı.

Görüşmemizden ayrılırken en son Lütfü bey, ‘Ben çok zor bir süreci birlikte geçirdik ama siz bana hiç haksızlık yapmadınız’ dedi. Çünkü şuna dikkat ettim; İşin esas sorumluluğunun hükümet olduğunu görerek, Lütfü Bey’in günah keçisi ilan edilmemesine, Lütfü Bey’e vurun abalıya dememeye, bütün sorumluluğu ona yıkmamaya dikkat ettim. Lütfü bey, hiç ihtiyaç yokken döndü; ‘Bu süreçte beni herkes çok üzdü ama benim kadar üzülen ikinci bir kişi sizi gördüm. Teşekkür ederim. Ben 1 Nisan’da size buraya bizzat gelip teşekkür edeceğim. Borcumu ödeyeceğim’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir