OnePlus Nord 5 ve CE serisinin yeni modellerinin özellikleri sızdırıldı

OnePlus’ın yakında piyasaya sürmeyi planladığı Nord 5 modeline ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Ayrıca, Nord CE 5 ve CE 5 Lite modellerini güçlendirecek çipsetler hakkında da detaylar paylaşıldı.

Duyumcu @saaaaanjjjuuu tarafından X platformu üzerinden yapılan paylaşıma göre, şirket Nord 3 serisinin devamı olarak Nord 4, Nord CE 4 ve Nord CE 4 Lite modellerini atlayarak doğrudan Nord 5 serisine geçiş yapacak. Bu durum, OnePlus’ın daha önce de “4” markalamasını ürünlerinde atlaması düşünüldüğünde şaşırtıcı değil.

OnePlus Nord 5 ve CE serisinin yeni modellerinin özellikleri sızdırıldı

Nord 5 modelinin Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile donatılacağı belirtiliyor. Bu modelin 6.7 inç veya daha büyük bir AMOLED ekran ile gelmesi ve 120Hz yenileme hızı sunması bekleniyor. Arka tarafta ise OIS (Optik Görüntü Sabitleme) desteğine sahip 50 megapiksel bir ana kamera bulunacak. Diğer yandan, Nord CE 5 modelinin Snapdragon 7s Gen 2 çipseti ile donatılacağı iddia ediliyor.

Son olarak, Nord CE 5 Lite modelinin Snapdragon 6 Gen 1 işlemcisi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha önce OnePlus Nord modelinin tasarımına dair bir sızıntıyı ele almıştık. Başka bir raporda ise Oppo K12‘nin OnePlus Nord CE 4 modeli olarak piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Ancak bu bilgiler henüz spekülasyondan ibaret olduğu için şimdilik bu haberleri temkinli bir şekilde değerlendirmekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir