Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin selamlama işaretini gösterdi

AA

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Rize’ye giden İnce, partililerle bir araya geldi. İnce, bir otelde düzenlenen toplantıda, partisinin selamlama işaretini gösterdi.

İnce, partisinin milletvekili aday tanıtım programında, Türkiye’nin huzura, hakkaniyete, hukuka, adalet, ahlaka ve akla ihtiyacı olduğunu, bunu da Memleket Partisi’nin getireceğini savundu.

İnce’nin gösterdiği işaret: Biz üçüncü yoluz

Sloganlarının, “Ne sağdan, ne soldan, Atatürk’ün yolundan” olduğunun altını çizen İnce, şöyle konuştu:

Ne cumhur, ne millet, tek yol memleket. İlk kez Rize’de dedemin, anneannemin memleketinde partimizin işaretini gösteriyorum. Ne bu? Üçüncü yol. Ne sağdan, ne soldan, Atatürk’ün yolundan.

Biz üçüncü yoluz, millete bir seçenek sunuyoruz. Bugünden itibaren meydanlar, sokaklar bu işaretle dolacak. Bir ayda neler yaptığımızı bütün Türkiye görecek.

“Bırak hanımı, sülalemde yok”

Seçim öncesi herkesin kendilerine saldırdığını ileri süren İnce, “Gün geçmiyor ki bir sahte belge çıkmasın. Eşimin olmayan cipi. Yok öyle bir şey. Bırak hanımı, sülalemde yok.” ifadelerini kullandı.

10 milyon dolar iddiası

İnce, bir gazetecinin, kendisinin 10 milyon dolar aldığına dair paylaşım yaptığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

Deli saçması. Mesaj attım, ‘İftira atıyorsun, bunu düzelt. Sana dava açarım. Bir gazeteciye dava açmak istemiyorum.’ Kolay kolay açmıyorum. Mesaj atmış bana, ‘Muharrem İnce, iddiaları reddediyor.

Bugün için saat 04.00’te yayına bekliyorum.’ Ne büyük adam. Neredesin, müsait misin, uygun musun? Programın var mı? Evet, Rize’deyim gel. Buna dava açacağım. Kazandığım parayı da Memleket Partisi’ne bağışlayacağım.

Sadullah Ergin tepkisi: İçim sızlıyor içim

“Sadullah Ergin, Atatürk’ün Çankaya’sında CHP’nin milletvekili adayı.” ifadelerini kullanan İnce, şunları kaydetti:

Yüzsüzlüğün bu kadarı olur. FETÖ’cüleri yargıya dolduran, insanları Silivri’de inim inim inleten, Meclis’te FETÖ’yü savunan, Silivri mahkemelerini savunan, Ali Dibo’cu bir bakan.

İzmir’de birinci sıra adayı Yüksel Taşkın, ‘Kemalizm ırkçılıktır.’ diyor. Bu adamları, 77 kişi, koydular CHP listelerine. İçim sızlıyor içim. Bu iktidarla olmaz, bu muhalefet ile de olmaz.

“Asla boyun eğmeyeceğiz”

İnce, Türkiye’nin yeni söylemlere ihtiyacı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Biz bu ülkede üretimi artıracağız, tarımı destekleyeceğiz, eğitimin niteliğini yükselteceğiz, mültecileri göndereceğiz, yargıyı bağımsız tarafsız hızlı etkin adil bir konuma getireceğiz. İşimizin zor olduğunu biliyoruz.

Şeytan taşlamaktan tavaf edemiyoruz. İftiralar, karalamalar, sahte belgeler havalarda uçuşuyor ama bunlara boyun eğeceğimizi zannediyorlar. Asla boyun eğmeyeceğiz. Biz doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

Rize’de esnafı gezdi

Program, milletvekili adayları Atilla Kayhan, Nihal Demir ve Furkan Kazmaz’ın tanıtılmasının ardından tamamlandı.

İnce, Atatürk Caddesi’nde esnafı gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.

Gözden Kaçmasın Fazıl Say’ın Muharrem İnce’ye yönelik isyanı sürüyor: Geceleri uyuyamıyorum Haberin Detayları
Muharrem İnce: Bu kadar imkanla seçimi kazanamıyorlarsa bedeli Kılıçdaroğlu ödesin Haberin Detayları
Muharrem İnce’nin Millet İttifakı isyanı: Davet edilmedik, yok sayıldık Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir