Lösemili çocuklar haftası’nda turuncu balonlar gökyüzü ile buluştu

Safranbolu Belediyesi, LÖSEV ve Safranbolu İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nin bahçesinde özel bir etkinlik düzenlendi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, lösemiye dikkat çekmek adına yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün burada 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Hastası kapsamında lösemiye dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik. Evimizin neşesi çocuklarımızın gülen gözleri daima ışıldasın diye farkındalık yaratmak için bir adım atıyoruz. Hiçbir görev çocuk yetiştirmek kadar yorucu ama bir o kadar da gurur verici olamaz. Sevginin en saf halinin sık sık tadıldığı bu görevde bazen yorucu savaşlar verilebilir. Attıkları ilk adım, söyledikleri ilk söz, düştüklerinde kaldırmak için yanlarında olan anne ve babaları gibi çocuklarımızın hayat mücadelesinde biz de varız diyoruz. Lösemiye farkındalık yaratmak için buradayız. Sizler ile birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtiyor ve lösemiye dikkat çekmek için gökyüzüne turuncu balonlar bırakıyoruz.”

Başkan Köse’nin konuşmasının ardından bu yılın farkındalık rengi olan yüzlerce turuncu balon gökyüzüne bırakıldı. Program, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir