LG’den ev sinemasına iki yeni soluk: S95TR ve SG10TY ile kablosuz Dolby Atmos deneyimi

Bu iki model, kullanıcıların evlerinde yüksek kaliteli ses deneyimi yaşamalarını sağlayacak yenilikçi özelliklere sahip.

LG, CES 2024′te en yeni ses çubuklarını sergiliyor. Yeni modeller, LG televizyonlarını tamamlamak üzere tasarlansa da, ses, tasarım ve özellikler açısından farklı bir şeyler sunuyor. En güçlü model olan S95TR, bir subwoofer ve arka hoparlörlerle birlikte gelen 9.1.5 kanallı bir sistem. S95TR, 810 watt çıkış gücüyle, şirketin ifadesiyle üç yukarı atımlı kanallı ilk Atmos donanımlı ses çubuğu. Bunlar arasında, LG’nin endüstrinin ilk merkezi yukarı atımlı hoparlörü olduğunu söylediği bir sürücü de var.

Bu merkez sürücü, sesin boyutunu artırarak netliği ve genel ses sahnesini iyileştiriyor. İki tiz hoparlör tiz sesleri ele alırken, pasif bir radyatör kablosuz subwoofer ile doğru orantılı düşük frekans tonları sunuyor. S95TR, LG televizyonlardan kablosuz olarak Dolby Atmos ve DTS:X dahil ses almak için Wowcast Built-in’i kullanıyor. Şirket, teknolojinin kablolu bir bağlantı olmadan kayıpsız kalitede sesi işleyebileceğini belirtiyor. Gerçekten de, S95TR’den gelen ses büyük ve etkileyici. Üç sürücülü arka hoparlörlerle desteklenen bu tam kurulum, gerektiğinde vurucu tizler ve bombastik baslarla dolu, dolgun bir ses sağlıyor. Geçen yıl, LG S95TR’nin öncül modelinde arka hoparlörler arasında bulunan kablosuz iletim kutusunu kaldırmış, bunun yerine teknolojiyi hoparlörlerin içine yerleştirmişti. Bu durum hala geçerli, ancak şirket bu yıl ayrı satılan arka hoparlörlerde kutuyu tamamen çıkarmaya karar verdi. Yine de aralarında bir kablo çalıştırmanız gerekiyor, ancak kurulumunuzu genişletirken ek bir donanım gerekmiyor.

Premium OLED televizyonlarına eşlik etmesi için LG, SG10TY’yi tanıttı. Bu, şirketin M serisi altında yer alan düz, alçak profilli bir seçenek. 3.1 kanallı bir birim olup, arka hoparlörlerin eklenmesiyle 5.1 kanallı bir kuruluma genişletilebilir. Bu modeli demo sırasında dinleyemedim, ancak LG OLED TV’lerle oldukça çarpıcı göründüğünü söyleyebilirim. Kağıt üzerinde S95TR’nin sunduğu ses gücünü sunmasa da, bazı insanların boyutsallıkta biraz fedakarlık yaparak estetik açıdan daha iyi bir görünüme sahip olmayı tercih edeceğine eminim.

LG’den ev sinemasına iki yeni soluk: S95TR ve SG10TY ile kablosuz Dolby Atmos deneyimi

Wowcast Built-in sayesinde, kablosuz ses, Dolby Atmos için görünür kablolar olmadan temiz bir görünüm sağlıyor. Bu iki model, Wow arayüzünü sunuyor, bu da ses çubuğu ayarlarını ve ses modlarını TV’de bir menüye koyuyor. Her ikisi de şirketin “genişletilmiş ses sahnesi ve geliştirilmiş derinlik ve yükseklik” sayesinde en iyi ses kalitesini sağlamak için Wow Orchestra teknolojisiyle donatılmış. Bu, özellikle Dolby Atmos ve DTS:X içeriği için faydalı olmalı. LG’nin AI oda kalibrasyonu artık surround ses kurulumundaki arka hoparlörleri de dikkate alarak, nerede yerleştirilirse yerleştirilsin uygun sesi ayarlıyor. Şirket, arka hoparlörlerin mobilya veya diğer oturma odası kısıtlamaları nedeniyle eşit olmayan mesafelerde kurulmuş olsa bile bu ayarın yapılacağını söylüyor.

Yeni ses çubuklarının fiyatlandırması veya kullanılabilirliği hakkında henüz bir bilgi yok, ancak her birinin lansman günü yaklaştıkça daha fazla bilgi edineceğimizi umuyoruz. Bu arada, şu an piyasada bulunan en iyi ses çubukları için seçimlerimiz bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir