İstanbul’da İki Kardeş Komşuların Kabusu Oldu: Her Odaya Ayrı Ses Sistemi Kurdular

İstanbul Güngören’de yaşayan iki kardeş, evlerinin her odasına kurdukları müzik sistemiyle komşularının kabusu oldu. Polis zorluyla girilen evden çıkan düzenek herkesi şaşırttı.

İstanbul’da bir apartmanın 4’üncü katında oturan iki kardeş, evlerinin odalarına ses sitemi kurarak komşularını rahatsız etti.

Erdal ve Emrah Yıldız kardeşler, iddiaya göre yaşadıkları evin her odasına ayrı bir ses düzeneği kurdu. Bazı odalarda hoparlörle müzik çalan kardeşler, odanın birinin tavanına motorlu özel bir ses düzeneği kurdu.

Yıldız Kardeşler, bu düzenekleri tatil günlerinde ve akşam saatlerinde açmayı tercih etti. Olayın yaşandığı binada daire satın alanlar çareyi evlerini satılığa çıkarmakta buldu.

Evde kimsenin olmaması nedeniyle ekipler, çilingirle açılan daireye girdiklerinde, çalışan ses sistemleriyle karşılaştı. Ekipler evde yaptıkları incelemede 3 adet hoparlörlü ses sistemi ile tavana gizlenmiş motorlu ses sistemini sökerek muhafaza altına aldı.

Bina sakinlerinden Yüksel Salman, “Sürekli değişik değişik sesler açıyorlar, rahatsız ediyorlar. Benim küçük çocuğum ve ailem herkes rahatsız oluyor. Titreşim, akşamdan sabaha kadar ezan sesleri, çıkartıyorlar. Polis geldi aldı götürdü ondan sonra ne oldu bilmiyorum. Bunların üst komşuları, daireyi satın aldı ama daha oturmadan satılığa çıkarttılar, bu gürültü yüzünden” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir