DOGE ve 3 Coin Risk Altında: Derin Düzeltme Bekleniyor!

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, Render Token’in daha fazla düşüş için ayarlandığını söylüyor. Analist Valdrin Tahiri’ye göre Solana, 115 gündür yerinde duran yükselen destek çizgisinin altına düşme sürecinde. Bir diğer analist Gamza Khanzadaev, Dogecoin’in (DOGE), risk altında olduğunu belirtiyor. Analist Eli Dambel, MATIC’in kritik destek seviyesinden dönüp dönmeyeceğini değerlendiriyor.

Render Token daha fazla fiyat düşüşü için mi ayarlandı?

Altcoin fiyatı 22 Nisan’da 1,63 doların altına düştü. O zamandan bu yana %12 artış gösterdi. Ancak toparlanmaya rağmen, on-chain veriler, olayların yakın bir düşüş eğilimine girdiğini gösteren çok sayıda kırmızı sinyal gösteriyor. Render, 22-25 Nisan arasındaki son fiyat sıçramasına rağmen büyük yatırımcıların dikkatini çekmekte zorlandı. Günlük çekişin de düşüşe geçmesiyle birlikte, RNDR büyük bir fiyat geri çekilmesinin eşiğinde mi?

IntoTheBlock’un Başa Baş Fiyat dağılımı verilerine göre, Render ayıları muhtemelen 1,58 dolara kadar bir küçülmeye zorlayacak. Şu anda, 65 milyon RNDR satın alan 1.860 adresin 1,65 dolar başa baş bölgesinde bir miktar destek sunması bekleniyor. Bu destek beklendiği gibi katlanırsa, Render fiyatı muhtemelen 1,58 dolara gerileyecektir. Ancak bu destek seviyesinde, 25 milyon RNDR tutan 1.300 başabaş adresinden gelen yükseliş baskısının daha fazla düşüşü engellemesi mümkün.

RNDR Break-Even fiyat dağılım verileri. Nisan 2023 / Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, RNDR 1,90 doların üzerine çıkarsa, boğaların bu karamsar anlatıyı bozması mümkün. Ancak yukarıda belirtildiği gibi, bu fiyat aralığında 65 milyon token tutan 1.860 adresin bir miktar direnç göstermesi muhtemel. Ancak bu direnç seviyesi tutunamazsa, boğalar 2 dolara doğru bir yükseliş bekleyebilir.

Solana fiyatı bu seviyeyi kaybederse düşmesi mümkün

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SOL, yılın başından bu yana yükselen bir destek çizgisi boyunca arttı. Bu çizgi 20 Şubat’ta 27,12 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, fiyat şu anda çizgiyi aşağı doğru kırma sürecinde. Hat 115 gündür yerinde olduğundan, hattın kırılması önceki yukarı yönlü hareketin tamamlandığı ve bir düzeltmenin başladığı anlamına gelecektir.

SOL günlük grafik / Kaynak: TradingView

SOL, RSI 50’nin altına düşerek (kırmızı simge) düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu da düşüşün devamını destekliyor. Aşağı yönlü hareket devam ederse, en yakın destek ortalama 17 dolarda olacaktır.

Solana için düzeltme yeni mi başladı?

Kısa vadeli altı saatlik zaman dilimindeki teknik analiz, aşağı yönlü hareketin devamını destekliyor. Ayrıca, düşüş eğilimli bir Solana fiyat tahmini veriyor. Dalga sayımı, durumun böyle olmasının ana nedeni. Mart ve Nisan aylarındaki hareket (vurgulanan) A-B-C düzeltici yapısına (siyah) benziyor. Hareket yukarı doğru olduğundan, Elliott Wave teorisi baskın trendin muhtemelen aşağı doğru olduğunu belirtiyor.

Dolayısıyla, yılın en yüksek seviyesinden bu yana yaşanan düşüş bir başka büyük A-B-C (beyaz) düzeltici yapı olabilir. A:C dalgalarına 1:1 oranı vermek 15 dolarlık bir düşüşe yol açacaktır. Bu, daha önce belirtilen yatay destek alanının altında olsa da, 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi (kırmızı) ile çakışıyor. Fibonacci geri çekilme seviyeleri, bir yönde önemli bir fiyat değişikliğinden sonra, fiyatın orijinal yönünde devam etmeden önce önceki bir fiyat seviyesini geri çekeceği veya tekrar ziyaret edeceği ilkesine göre çalışır. Dolayısıyla, bölgenin dip olarak hareket etmesi muhtemel.

SOL altı saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş tahminine rağmen, SOL’un 26 doların üzerine çıkması, trendin hala yükselişte olduğu anlamına gelecektir. Bu durumda, Solana fiyatının en az 32 dolara doğru artmaya devam etmesi mümkün.

Fiyat bu seviyeye düşerse 37 milyar DOGE risk altında!

101.270’den fazla Dogecoin adresi, DOGE fiyatının token başına 0,745 dolar seviyesine düşmesi halinde pozisyonlarını kaybetme riski altında. Kripto istihbarat portalı IntoTheBlock’un verileri bu durumu yansıtıyor. Verilere göre, 0,745 ile 0,786 dolar arasında 37,2 milyardan fazla DOGE satın alındı. Bu da mevcut DOGE fiyatı olan 0,79 doların yakınındaki kümelerin en büyüğü oldu. Dahası, verilere göre, bu sayı şu anda kârda olan tüm DOGE alımlarının neredeyse yarısın oluşturuyor. Diğer bir ifadeyle, 74,38 milyar DOGE’yi temsil ediyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Geçtiğimiz Çarşamba günü DOGE başına 0,941 dolardan başlayan düşüşün ortasında yaklaşık 40 milyar Dogecoin sular altında kaldı. Bu hacim 594.000’den fazla adrese yayıldı. DOGE, bu düşüş dalgasında o zamandan beri yaklaşık %13 değer kaybetti. Elon Musk’ın SpaceX’ten Starship süper ağır roketinin patlaması, token’ın fiyat hareketine özel bir drama ekledi.

Bununla birlikte, şu anda DOGE hala zarar eden bir kriptodan çok kar eden bir kripto. Dolayısıyla, DOGE’de karda olan adreslerin payı %53,72. Bu da toplam sayının 2,41 milyon adresi anlamına geliyor. Yukarıda belirtildiği gibi, şu anda kârda olan kripto paraların yarısından fazlasının kırmızıya dönebileceği göz önüne alındığında, bu oran açıkça kırılgan.

MATIC, kritik destek seviyesinden pivot yapacak mı?

Polygon, günlük grafikte düşük diplerle art arda üçüncü bir kırmızı mum oluşturan bir düşüş trendinde. Kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi gösteren 50 günlük ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalamalarının (SMA) altına düştü. MATIC 19 Nisan’da düşüş trendine girerek 50 günlük SMA’nın altında kapanan uzun kırmızı bir mum oluşturdu.

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 31,91. Dahası, 30’luk aşırı satım bölgesine iniyor. Bu, varlığın fiyatının ayıların kontrolünde olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, MATIC daha önce 1 Ocak 2023’te bir pivot noktası olarak hareket eden 0,9321 dolar destek seviyesine yaklaşıyor. MATIC’in RSI’ı bu seviyeye dokunduğunda aşırı satım bölgesine geçecek ve boğaları tekrar toparlanmaya zorlayacak. Altcoin aşırı alım bölgesine girdiğinde bir fiyat artışı mümkün. Bir sonraki destek seviyesi 0,7472 dolar. Direnç seviyeleri ise 1,026 dolar ve 1,1914 dolar. Ayrıca, 1 dolar fiyat seviyesi psikolojik bir direnç noktası haline geldi.

MATIC grafikte zemin kaybediyor / Kaynak: Tradingview

MATIC aylık grafikte yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bu formasyondan bir sonraki kırılma fiyat hareketi için hayati önem taşıyacaktır. Nisan ayında geri çekilmeden önce Şubat ve Mart 2023’te yukarı yönde işlem gördü. Boğalar toparlanırsa üçgenin yukarı tarafına dönüş mümkün. Ayrıca, Aylık RSI değeri nötr bölgede 53,60. Ancak Nisan ayındaki düşüş eğilimini yansıtacak şekilde aşağı yönlü hareket ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir