Date Uygulamalarında Muhabbeti İlerletmek İçin Mesajlaşırken Açabileceğiniz 10 Konu

Date app’lerini kullanmayan kalmış mıdır? En umutsuz anlarımızda bize umut olan bu uygulamalarda çoğu zaman keyifli zaman geçirsek de bazen karşımızdakiyle konuşacak konu bulamayabiliyoruz. Size bu konuda birkaç önerimiz var…

1. “Hangisini tercih ederdin?” oyunu oynayın.

Bu hem eğlenceli hem de aslında karşınızdaki kişiyi tanımak için güzel bir yoldur. Aşk mı para mı sorusuna verilen cevap da, bir telefon olsaydın hangisi olurdun sorusuna verilen cevap da onu daha iyi tanımanızı sağlar.

2. Onedio testlerini çözüp sonuçlarını birbirinize atın.

Konu tıkandığında Onedio testlerinden daha güzel bir tercih yoktur! Partnerinize linklerini atıp tek tek birlikte çözebilir ve sonrasında birbirinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

3. Ondan her türlü konu için tavsiye isteyin.

Film, dizi, şarkı… İstediğiniz tavsiyelerin sonucunda zevklerinizin ne kadar uyuştuğunu görürsünüz. Zevkleriniz uyuşmuyorsa da yepyeni şeyler keşfetme fırsatınız olur.

4. Date uygulamasını neden kullandığını sorun.

Ama bunu sorarken ona onu yargılamadığınızı net bir şekilde hissettirmeniz gerekiyor. Yüksek ihtimalle bu sorunun cevabını aldıktan sonra aynı soruyu o da size soracaktır.

5. Çok da abartmadan hedeflerinizi paylaşın.

Eğer ki karşınızdaki kişiyle anlaşabildiğinizi, aynı dili konuştuğunuzu düşünüyorsan onunla gelecek için hedeflerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece birbirinizi daha iyi anlar, daha iyi bir bağ kurarsınız.

6. Profilinde yer alan bir detay hakkında konu açın.

Fotoğraflarda görünen turistik bir yerden yürüyebilir veya sporda çekildiği fotoğrafa yorum yapabilirsin. Fotoğrafın temasına uygun bir konu bulmak çok daha kolay!

7. Nasıl bir partner aradığınızdan bahsedin.

Hem fiziksel hem de karakter olarak bir partnerde neler aradığınızı açıkça anlatabilirsiniz. Tabii bunu yaparken karşınızdaki kişide olmayan özellikleri söylememeye dikkat ederseniz iyi olur. Pot kırmak istemezsiniz!

8. Onun nasıl bir partner aradığını sorun.

Her zaman siz konuşmamalısınız. Sağlıklı bir iletişim için onun da bir şeyler anlatmasına izin vermeniz gerekiyor. Onun söyleyeceği özelliklerin sizde olup olmadığını göz önünde bulundurarak görüşme kararını verebilirsiniz.

9. Yaşadığınız yerle ilgili en sevdiği şeyi sorun.

Yaşadığı şehirde ne bulduğu, neleri sevip sevmediği gibi cevaplar hayata ne kadar aynı pencereden baktığınızı da anlamanı sağlar.

10. Sosyal medyada popüler olan şeylerden bahsedin.

Yavru köpeğe annelik yapan kedi, Oscar’ın kazananları ve daha nicesi… Milyonlarca kişinin konuştuğu konuları bir de karşınızdakiyle konuşmaya çalışın. Bakalım o gündemden ne kadar haberdar ve sizinle benzer düşüncelere mi sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir